Szkolenie jest dedykowane rodzicom chcącym lepiej rozumieć swoje nastoletnie dzieci, zainteresowanym pracą na rzecz poprawy jakości swojej relacji z synem czy córką.

Termin: 15 listopada 2014, 9.30-12.45

Miejsce: Batorego 14 lok.74, lokal Fundacji i SKAT

WSTĘP WOLNY, Współfinansowanie przez Miasto st. Warszawa

KONIECZNOŚĆ ZAPISÓWpmaciaszek@interia.pl

 Opis:

Szkolenie ma charakter bardzo praktyczny. Uczestnicy/uczestniczki zajęć poznają mechanizmy występujące w  najbliższej relacji  między rodzicami, a zbuntowanymi nastolatkami. Będą mieć okazję przyjrzenia się własnym zasobom i ograniczeniom, rozwiną umiejętności reakcji w sytuacjach związanych z dużymi napięciami emocjonalnymi. Szkolenie jest szansą na lepsze rozumienie swoich reakcji w relacji z młodzieżą w wieku dojrzewania, poznania i stosowania odpowiednich do zachowania technik reagowania. To okazja do budowania kontaktów satysfakcjonujących obie strony.

Podczas zajęć:

Zdobędziesz wiedzę na temat wieku dojrzewania.

Poznasz mechanizmy trudnych, niezrozumiałych i agresywnych zachowań  w relacjach z synem, córką.

Dowiesz się, jak stosować odpowiednie do typu zachowania techniki reagowania.

Nauczysz się porozumiewać bez przekraczania granic.

Uświadomisz sobie swoje zasoby osobowości, niezbędne do budowania satysfakcjonujących kontaktów z córką lub z synem

Prowadząca: Katarzyna Koszewska

Absolwentka Programu Pomocy psychologicznej Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie, Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, superwizorka osób prowadzących zajęcia edukacyjne, coach, autorka wielu poradników dla nauczycieli z zakresu psychoedukacji, ekspertka  wielu renomowanych fundacji i stwarzyszeń.

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu:

  • umiejętności psychospołecznych: komunikacji interpersonalnej, asertywności, rozwiązywania konfliktów, negocjacji, pracy z grupą i współpracy w zespole, budowania wizerunku publicznego, współpracy z mediami, gier psychologicznych, rozwoju osobistego z wykorzystaniem The Coaching Game Poits of You i innych .

Prowadzi coaching – life i coaching rodzicielski.

adminWarsztat dla rodziców: Dogadać się z nastolatkiem